Kurs co jakiś czas idzie coraz niżej, ale nie ma powodów, by tak było, dlatego warto kupować jutro z rana, bo w przyszłym tygodniu może w końcu wystrzelić

Tyle że nie wiadomo, kiedy to będzie, bo wszystko jest już dawno uwzględnione w kursie. By przełamać rownowagę podaży i popytu na waluty, by szło w górę, musi pojawić się jakaś informacja, której nikt jeszcze nie zna. Inaczej tylko długookresowy trend. Z przesłanek makroekonomicznych raczej wynika, że dolar będzie rósł. Ale nikt nie może powiedzieć kiedy, bo rynki są efektywne. A co to znaczy, zrozumie ten, kto dotrwał do co najmniej czwartego roku, tj. pierwszego roku studiów magisterskich z ekonomii. Potrzeba wiele lat nauki ekonomii, finansów, by naprawdę pewnego dnia zrozumieć te wszystkie czynniki jednocześnie. Jest ich po prostu dużo. Zbyt dużo, by to zrozumieć wcześniej. Uważam, że dobrze są programy studiów ułożone.

To jest niesamowite, ilu musiało zginąć do tej pory ludzi, a ci Żydzi nadal są bezkarni

Kiedyś podobno Monika Olejnik powiedziała, że wywiad może się udać, gdy wbije się dobrze widelec i potem nawija. To kiedyś Kuciński powiedział na wykładzie jako metaforę tego, jak zrobić dobrze badanie. Ugryźć w odpowiedni sposób temat. Tak samo, jeśli chcesz rządzić, bo kurwa musisz, bo inaczej się udusisz. To musisz się najpierw tylko dobrze, odpowiednio ustawić. A potem jebać! Odpowiednio ochomątować wszystkich, których uważasz za pajaców, nastroszyć się, nadąć, jak balon, nażreć się jeszcze wcześniej, żeby nie zrobić się szybko głodnym.